no_diet_na_slodko
Tarta owocowa
13:29
Mmmm i to przez duże "M"! Tarta z czereśniami, pianką mango-kokos na pełnoziarnistym, kruchym, maślanym spodzie. Rozpływa się w ustach i znika w mgnieniu oka. Ciacho idealne, z sezonowych owoców. Może nie "dietetyczne", ale zdrowe.
Składniki:
300 g mąki pełnoziarnistej
200 g masła klarowanego
100 g miodu
ok 0,5 kg czereśni
2 duże mango
800 ml dobrego mleczka kokosowego (2 puszki, lub ja robiłam sama - jest mniej tłuste)
3-4 łyżeczki żelatyny
Mąkę, masło i miód zagniatamy. Warto chwilę odczekać, aby masło zaczęło mięknąć. Wykładamy formę ciastem i wstawiamy na ok 1 godzinę do lodówki. Piekarnik nagrzewamy do 180 st.
Czereśnie drylujemy. Tak, ręcznie też się da - sprawdzone na własnej skórze. Mango obieramy i blendujemy z mleczkiem kokosowym.
Tartę pieczemy przez ok 25-30 minut. Ciasto po wyjęciu z piekarnika ostudzić. Wtedy masło zacznie zastygać, a spód zrobi się kruchy. Uwaga: zapach jest nieziemski!
Żelatynę zalewamy wodą na wysokość ok 1-2 cm. Czekamy, aż napęcznieje. Podgrzewamy, uważając, aby nie zagotować. Mieszamy z masą mango. Odstawiamy w chłodne miejsce, aby delikatnie stężało, ale tak by nie porobiły się gluty.
Czereśnie układamy na zimnym spodzie, Zalewamy masą mango i wkładamy na kilka godzin do lodówki. Jak masa stężeje, można jeść. Smacznego!


0 komentarze