other
Oopsies
18:45Chleb bez chleba? A jednak! OK.. no prawie chleb. Bardzo lekka alternatywa dla pieczywa, bynajmniej bez zbędnych węglowodanów. Można by rzec "dietetyczny" - choć sama nie przepadam za tego typu zwrotami. Tak samo jak samo słowo "dieta", które się źle kojarzy, ale de facto każdy z nas jest na swojej diecie - mniej lub bardziej zdrowej... Odbiegam od tematu. Czas na pieczenie.
na 6 sztuk
3 jajka
100 g chudego twarogu
1/2 łyżeczki proszku do pieczenia
szczypta soli
(opcjonalnie) łyżeczka: tymianku, czosnku niedźwiedziego
Piekarnik nagrzewamy do 150 stopni. Do osobnych miseczek oddzielamy żółtka od białek. Żółtka miksujemy z twarogiem, proszkiem do pieczenia i przyprawami. Białka ubijamy ze szczyptą soli. Delikatnie dodajemy do piany zmiksowane żółtka. Na blachę wyłożoną papierem wykładamy łyżką masę, formując placki. Pieczemy ok 25 minut, aż oopsies złapią złoty kolor. Smacznego.



1 komentarze
Wow! Niezły "wynalazek" :D Z ciekawości go na pewno zrobię. Dzięki za przepis!
OdpowiedzUsuń